diane+duphaston

odisej

Ginekologinja mi je prepisala diane i duphaston zbog ne redovitih menstruacija i polu cističnih jajnika. Znači kad popijem diane napravim pauzu od deset dana i ako u tom perijodu ne dobijem menstruaciju krenem piti duphaston i tako već dva mjeseca. Jučer sam imala skroz ne zaštičeni sex sa dečkom, a prije toga sam redovno pila diane napravila deset dana pauze i popila četvrtu tabletu duphastona, sad me zanima dali postoji vjerojatnost da sam trudna, i smijem li popiti pilulu za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nije mi jasna ova vaša terapija kombinacija Duphastona i Diana. Nikad takvo što nisam čuo a kamo li nekom propisao takvu shemu uzimanja.
Mislim da ste vi svoju ginekologicu krivo shvatili. Dakle konzultirajte svoju ginekologicu koja vam je takvu terapiju prepisala.