Strah od zaraze spolnom bolescu?!

mateica009

Poštovani,

zanima me koja je mogućnost da se zarazim ureaplsmom,clamidijom i sličnim spolnom prenosivim bolestima nespolnim kontaktom?
Naime moja sestra ima navedene spolno prenosive bolesti, a kako živimo u istom kućanstvu postoji li šansa da se i ja zarazim? ne koristimo iste ručnike i ostale higijenske potrepštine već samo wc školjku i tuš kadu.
dali se preko wc-a mogu zaraziti?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete se zaraziti na taj način.