ranica na grlu maternice

J-ci

Postovani. Imam 28 godina, nisam dosad bila trudna, imam redovnu mjesecnicu. Kad sam radila ginekoloski pregled rekli su mi da imam ranicu, pap test je pokazu da imam HPV, a kad sam radila HPV tipizaciju pokazalo se da ga uopce nemam. E sad nije mi jasno od cega je ta ranica, kak je ona nastala, ginekolog mi nije nista objasnio niti poslao na nekakve dodatne pretrage. Dal to moze bit opasno? Isto tako imam i smedji iscijedak i cekam 21 dan ciklusa da bi ispitala progesteron. Dal taj smedji iscijedak moze bit povezan stom ranicom i zanimam me dal mi to moze radit probleme ukoliko se odlucim na trudnocu, sto planiram uskoro? Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao obradu ranice nužno je napraviti cervikalne briseve, HPV genotipizaciju, te kolposkopiju.
Ako je PAPA test uredan i nema HPV infekcije, savjetujem konzervativnu terapiju, lokalno.
Nema veze sa možebitnom trudnoćom.