Dupahastone 10 mg-prekoracenje uzimanja?

KOALA80

Postovani,

nadam se da cete mi moci u sto kracem roku odgovoriti na pitanje:

S obzirom na ljecenje endometroze Doktor mi je preporucio od 20-24dana ciklusa uzimanje Dupahastone 10mg na vecer kroz tri mjeseca.

Dali to znaci da uzimam samo ta 4 dana te tablete i tako nastavljam dalje kroz tri mjeseca svakog 20.-og u ciklus ili uzimam neprekidno sva tri mjeseca????

Ja sam pocela to uzimati i uzimam ih vise od dva neprekidno tj,pa dal da sada prestanem piti i pocnem od 20-og dana u ciklusu ili???

Hvala Vam unaprijed ,s stovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, 20. dan ciklusa znači da isti preparat počnete uzimati 20. tog dana od kad Vam je počela menstruacija (1. dan ciklusa)
Dakle uzimate preparat samo ta četiri dana u mjesecu, dakle neposredno prije menstruacije.
Ima i shema liječenja endometrioze kontinuirano uzimanje gestagena kroz 3 mjeseca a nakon toga dalje oralne kontraceptive.
Dakle mislim da bi bilo dobro da nazovete svog ginekologa da Vam pojasni, premda mislim da ono kako ste vi napisali da se radi o prvoj varijanti.