e.coli i svrbež

biona1105

Poštovanje! imam pitanje, ovako imam 23 godine i u 29-om sam tjednu trudnoće i opet imam e.coli, ginekologica mi je prepisala antibiotik cefixim. To sam pila 10 dana ali mislim da i dalje imam bakteriju. Nisam išla kod ginekologice jer je trenutno nema, a ova druga što je mijenja je užas i katastrofa i nema pojma...da li će mi pomoći da pijem čaj od brusnice i koliko je opasna ta bakterija za moju bebu???e sad, dobila sam još i svrbež na rodnici, jako me peče i svrbi pa me zanima da li ima kakva krema za to ili nešto drugo?? i od čega mi se pojavio taj svrbež?? da li je to opasno za bebu?? unaprijed hvala... happy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svrbež je od čestog uzimanja antibiotika, jer je došlo do porasta gljivica. Kao prvu pomoć savjetujem Canesen vaginalete kroz 3 dana i kremom mazanje izvana.
Kod e.coli neki put je potrebno promjeniti nekoliko antibiotika. Nastojte je izliječiti do kraja trudnoće ili barem smanjiti njezin broj.