UREAPLASMA UREALYTICUM I MYCOPLASMA HOMINIS

snezana87

Poštovani,
prije mjesec dana, osetila sam stalno probadanje u donjem delu stomaka, bolovi na početku svakog odnosa, naleti vrucine...prvo sam pomislila, prehlada i rad u klimatizovanom prostoru..ali kako me to nije prolazilo, odlucila sam kod gin.da odem iako sam u 7.mj.radila pregle i sve bilo u redu, a u 10.mj prošle godine sam radila Papa test koji je takodje bio u redu...
Radila sam bris na M.Hominis, U. Ureal, Bakter. i na Chlamydiae..
CHLAM: negativno
Aerobne patogene bakterije nisu izolirane
U.Ureal. >10*4/1 ml tek.transp.podloge
M.Hominis >10*4/1 ml tek.transp.podloge

Ginekolog mi je prepisao Doxiciline 2*1 / 12 dana.. i partner takodje da pije.. Kontrolu nakon 3_4 tj.

Mene sada zanima, da li se one prenose iskljucivo spolnim putem ili ih mogu dobiti i u bazenima, saunama...i sl.kako je opisano na netu...Da li je odnos dozvoljen u toku terapije? I koliko dugo treba da prodje od zaraze da bi se primetili neki simptomi? Jer imam jednog partnera 6mj. i vise, a tek sada mi se to odrazilo... I da napomenem, ne koristimo zastitu...

Hvala Vam unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o spolno prenosivim bakterijama. Savjetujem da oboje završite započetu terapiju i da napravite kontrolne cervikalne briseve.
Odnos možete do daljnjeg imati jedino uz kondom.