ENDOMETRIOZA

bajadera

Imam 35.g. koristila sam po preporuci ginekologa Novynette zadnjih godinu dana. Prije par dana dobila sam probojno obilno krvarenje premda sam popila tek 15. tabletu u pakiranju. Ginekolog mi je promjenio terapiju i odlučio se na Trinovum tablete pa me sada zanima drugo mišljenje i pitam se da li je to dobra odluka . Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odluka je u redu.

tanja-1987

Postovani dr.,
Zanima me da li se kod endometrioze periodicki ponavljaju bolovi, znaci sa svakom menstruacijom ili je moguca i samo povremena bol prvog dana ciklusa i to ne svaki mjesec? Da li se uopce jako kratka ostra bol u jajniku koja se nije kasnije ponavljala moze svrstati u to i da li to moze iti bol od pucanja ciste?
Sve u svemu, ponovno cu ici na pregled
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema pravila,jer bol se može javiti tijekom menstruacije ali i u doba kad nema menstruacije dakle tijekom cijelog ciklusa.
Dakle bol nije specifična. Svakako se javite na pregled i UZV kao i napravite marker ca 125 ako ste prije imali endometriozu.