enterococus spp

Nia-Kia

Poštovani,
eto nakon uspješnog liječenja streptokoka u urinu, ponovljena urinokultura izbacila je novu bakteriju... enterococus species 10 na 4
više ne znam što da radim sa svim tim bakterijama... sada sam 33tj. niti imam odnose sa suprugom i stvarno pazim na higijenu i pijem čajeve i sve sve pokušavam dovesti u red... molim Vas da mi kažete što je sad ta bakterija, od kuda, i da li je opasna za moju bebu? što mi je činiti jer ću "prošvikati" od brige i muke..
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte antibiotike prema antibiogramu. Tijekom poroda dobit ćete antibiotsku profilaksu zbog streptokoka.
Tada će rizik da se nešto dogodi djetetu biti minimalan.