Hormoni štitnjače

Niikoliina

Dobar dan doktore.

Suprug i ja pokušavamo ostat trudni ali nam ne uspjeva. Poslali su nas na pretrage. Jedna od njih je da sam ja vadila hormon štitnjače.
Zanima me kako štitnjača utječe na začeće? Lijepo bi Vas moolila ako mi možete to pojanit jer mi nije jasno.
Meni je tsh na donjoj granici ali nije ispod nje. Ali imam cistu na štitnjači 2 cm veliku koja mi do sad nije smetala i već 4 godine je iste veličine. Doktori su naravno odlučili da se ne dira.

LP, Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, generalno rečeno 1 posto steriliteta je uzrokovano nepravilnim radom štitnjače. Ista kordinira te nadzire funkciju svih stanica i regulira rad svih žlijezda.
Svakako savjetujem i ostale hormone štitnjače i obradu ciste na istoj(UZV, punkcija)
Svakako da je to samo jedna od niza pretraga koje morate napraviti vi i partner.