pomoć!

mtanja

Postovani!
Jučer sam vam pisala o natečenosti limfne zlijezde na preponi i da pijem antibiotik MAROCEN. Danas sam opet bila kod dr, jer otok ne jenjava, pa je dr rekla na osnovu bolnih pristica iznad repnjače, kako je upitanju Herpes zoster i da mi tu antibiotik ne može pomoći. Kada sam je pitala može li oboljenje uticati na eventualnu trudnoću (ovulacija je bila 2 dana prije oticanja žlijezde), ona se uplašila što je dala da pijem Marocen i da bih tu trudnoću morala očistiti. Molim vas, recite mi da li bi taj lijek zaista mogao biti tako fatalan u eventualnoj trudnoći od 3-4 dana!
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nažalost taj lijek mi nije poznat. Molim Vas konzultirajte kliničkog farmakologa u svezi uzimanja navedenog lijeka u trudnoći.

mtanja

Hvala na odgovoru! Jutros sam bila na gin. ultrazvuku. Ginekolog mi je rekao da lijek nije toliko kritičan na trudnoću koliko herpes Zoster i da bi morao konsultovati ''mudrije glave'' u slučaju trudnoće (još uvijek se ništa ne vidi) ! Molim Vas da mi kažete vaše mišljenje o tome!
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se sa mišljenjeg Vašeg liječnika. Prvo trebate vidjti da li ste uopće trudna.

tajana25

postovani!

jako sam zabrinuta pa bi me zanimalo vase misljenje...
tjekom spolnog odnosa suprug se zali da ima dosta bolno peckanje koje traje po dva-tri dana,ali mene nista ne pece tjekom odnosa pa me zanima dali je nesto ozbiljno i kome bi se mogli obratiti za pomoc,ja svom ginekologu,a on.
hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svome obiteljskom liječniku za početak. Svakako se vi javite na pregled, jer je nužno liječiti oboje.