hormonski poremecaj

gmirjana

Dobar dan, molim vas za tumacenje mojih nalaza i objasnjenje o cemu se radi. Radila sam hormone stitne zlijezde s-tsh - 1, 88. Ft4 - 13, 98. A radila sam i ostale hormone zato sto nemam menstruaciju vec 5 mjeseci a imam 32 godine. I glase, lh - 18, 31. Fsh - 18, 73. Prolacition - 19. Estradiol ii - 188, 10. Testosteron 0, 13. Progesteron 1, 28. Molim vas, zabrinuta sam pa ako nije problem da mi pojasnite sta govore ovi hormoni. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, imate visoke vrijednosti spolnih hormona/FSH i LH/.
Svakako uz ove nalaze potrebno je vidjeti nalaze UZV-a, zatim AMH.