HSG test

Trish

Moja prijateljica več 3 mjeseca pokušava ostati u drugom stanju te do sad nije imala sreće. Sa sestrom sam razgovarala te mi je ona rekla kako je njoj ginekolog savjetovao HSG test te da je mjesec dana nakon toga ostala u drugom stanj. Zanima me nakon koliko vremena pokušavanja se preporčje hsg test ili ga se može napraviti odmah preventivno da bi bili sigurni da je sve uredu?!

hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon godinu dana ako ne dođe do trudnoće se kreće s obradom.
Može napraviti i ranije sono hsg da se uvidi da li se radi o progodnim jajovoduma.