izostanak mjesečnice zbog operacije

november13

Poštovani, do nedavno sam imala redovitu mjesečnicu, dok nisam išla na rutinsku operaciju žlijezde pod kojom sam bila anestezirana, mjesečnica mi je završila 1.4, a 2.4 sam imala operaciju. To vrijeme sam bila na puno različitih antibiotika, lijekova, čak i morfija poslije operacije. Ciklus mi obično traje od 28-33 dana, no nakon operacije mi je mjesečnica postala ne redovita, cijeli 4 mjesec mi je preskočen, te sam ju dobila tek 7.5., i sad mi opet preskače cijeli 6 mjesec. Trudna nisam, jer nisam imala odnose. Ovih dana sam dosta pod stresom zbog prijemnih za fakultet i često sam putovala. Sada idem na more pa nemam vremena zakazati pregled. Može li se raditi o nečemu ozbiljnijem? I dali je ta operacija i anestezija razlog nepravilnosti mjesečnice?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Operacija nije uzrok toga. Prije stres, promjena klime, mjesta boravka i slično navedeno.