Kontracepcija i menstruacija

Vjecitistudent

Pozdrav
Imam dva pitanja
Kada dobijem menstruaciju prvi dan bude slabije a drugi i treci bude obilno.
Jedino sto me muci sto bude tkiva nalik jetrici u manjim komadicima.Izvinite al neznam kako drugacije da se izrazim.
Dali je to normalno.

Doktorica mi je savjetovala kontracepciju e sad moje pitanje glasi imam 176 cm i 94 kg znam da trebam smrsavjeti to mi je trenutno u planu ali sam citala da kontracepcija nedjeluje bas na takvu masu tj ima smanjen ucinak.
Molila bih vase misljenje jer ljudi svasta znaju pisati a meni treba strucno misljenje i znanje.
Doktorica mi je propisala Logest al vrlo je skrta na rijecima,tako da je samo rekla pijte to ako bude kakvih nuspojava javite se.
Na ostale moje upite odgovor je bio puno ih zena pije i nemaju problema.
Koje su nuspojave Logest tableta

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obilna menstruacija( ugrušci ) može biti posljedica anovulacijskih ciklusa, mioma, polipa, adnekomioze, i koagulacijskih smetnji.
Koji je kod vas uzrok ne znam,
Što se tiče pilula s obzirom na tjelesnu težinu i možda koji drugi rizičan faktor niste baš kandidat za uzimanje istih, no to se morate dogovoriti sa svojom ginekologicom.