Vitamin B6 u trudnoći

Marija**

Postovani,
doktorica mi je preporučila uzimanje 50 mg B6 vitamina dnevno kako bih lakše podnosila cjelodnevne mučnine. U ljekarnni su mi dali Natural Wealth tablete (napomenula sam da sam trudnica). Sada vidim na poleđini kutijice da piše kako se ne preporučuje njegovo korištenje za vrijeme trudnoće pa sam zbunjena. Zanima me smijem li to uzimati ili ne?
Od ostalih lijekova i dodataka uzimam Elevit, Duphastone tri puta dnevno (zbog grčeva i malog retrokorijalnog hematoma) i Clexan 0,4 (zbog dva ranija rana spontana i rizičnnih faktora za trombofiliju). Trenutno sam trudna 9+3 tjedana. Ostali nalazi (krvna slika, urin, papa, ....) su uredni.
Hvala Vam na odgovoru.
S poštovanjem, Marija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete uzimati vitamine B kompleksa.