Kontraceptivne pilule i vitamini?

zbuunjenaaa

Postovani Dr. ,
Pijem kontraceptivne pilule Yaz a trebala bih zbog pada imuniteta da pocnem da pijem kompleks B vitamina (Beviplex), C vitamin od 1000mg kao i tablete sa ajkulinim uljem (Ecomer). Ali prije toga sam htjela da se posavjetujem sa vama, tacnije da vas pitam da li ove tablete imaju neki uticaj na kontraceptivne pilule? Da li je sigurno da pocnem da ih pijem?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete koristiti navedene preparate sa kontraceptivima.

zbuunjenaaa

Oprostite na dosadjivanju ali htjela bih jos nesto da Vas pitam. Ginekolog mi je prepisao Gino-daktanol 200mg vaginalete i rekao da ih stavljam 3-4 dana zbog gljivica koje su mi nadjene u sekretu koji je II-III grupa. Medjutim ja sam zaboravila da ga pitam da li ce te vaginalete smanjiti djelovanje kontraceptivnih pilula (Yaz) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće smanjiti učinak kontraceptiva.