krv u mokraći

aruna

Poštovani,

prije 5 dana sam imala odnos uz upotrebu prezervativa, također i analni i vaginalni,
vodilo se računa o higijeni. Dobila sam gljivičnu infekciju koju sam
nadam se riješila canesten kremom (zadnju gljivičnu infekciju sam zaliječila tjedan dana
prije odnosa ali su ostale ranice, ginekolog je pogledao i rekao da mogu imati odnose).
Međutim, osjećam peckanje kod mokrenja,potrebu za učestalim mokrenjem i primjetila sam krv u mokraći.
Dakle, kada se nakom mokrenja obrišem papir je krvav,
ali ne uvijek i koliko mogu vidjeti krv nema odakle drugo doći. Menstruacija je bila prje 12 dana,
ali ni nema krvi nigdje kada pogledam preko ogledala.

Kome da se javim , krv je dosta vidljiva i nije mi jasno da li se radi o povredi
ili o infekciji, ako bi to bila infekcija E. Coli da li moguća tako brza reakcija.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može se radi o upali u mokraćnom sustavu, kamencu, itd. Premda imate smetnje sa strane mokrenja, od dizurije, polakisurije, savjetujem svakako da napravite urinokulturu. Javite se svom liječniku obiteljske medicine.

curka1995

Poštovani, pošto piše da vam forum za urologiju ne radi, odlučila sam pitanje postaviti ovdje. Već 3 tjedna mokraća mi ima čudan miris, baš onako jako ju osjetim, ne boli me ništa, pa ne mislim da je neka upala!? pijem tablete za želudac jer imam s njim problema, ali i prije nego što sam počela piti te tablete mokraća ima takav miris i čudnu boju (nekad tamnu, nekad svijetlu, a nekad čak bijelu!?). pijem normalne količine vode. ujutro imam jak pritisak na mjehur iako navečer prije spavanja odem mokriti. što bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moglo bi biti stručno: asimptomatska bakteriurija.
Dakle to se mora dokazati urinokulturom. Svakako je napravite.

aruna

Poštovani,

hvala na odgovoru.
22.12. sam radi krvi u urinu na početku mlaza kroz 3 dana, otišla kod dežurnog liječnika
koji mi je dao Noflox -norfloxacinum 400mg 2xdnevno, nisam imala temperaturu. Čim sam popila prvu tabletu, krv u urinu nije bila vidljiva.
Međutim sutradan sam cijeli dan bila na nogama i navečer sam imla temperaturu 37,8 i držala me drhtavica, ujutro je temperatura pala.
Nakon 7 dana terapije imala sam opet temperaturu 37-37,3, varirala je, osijećala sam probadanja sa svih strana,
bojala sam se da su u pitanju i jajnici.
4 dana od završetka terapije Nofloxom, otišla sam kod ginekologa,
rekla je da nije ginekološki, radila sam i test na klamidiju koji je bio negativan, rekla je da bi s brisevima pričekala.
Napravila mi je analizu urina pooću test trake: spec. težina 1.025, pH 5.0, leukociti 500, eritrociti neg., nitrati neg., ketoni 15mg/dL, bilirubin neg, urobilinogen neg., proteini 30mg/dL, glukoza norm.. Bili su neradni dani,
pa sam 2. dan od toga napravila urinokulturu ( točno 5. dan od uzimanja Nofloxa ), ali nisam čekala nalaz
već sam otišla kod dežurne liječnice opće prakse koja mi je dala Novuroxim-cefuroksimum 500 mg 2x dnevno ( temperatura 37,2).
Temperatura mi je pala tek 5. dan od uzimanja terapije, dobila sam i nalaz urinokulture koji je bio: bakteriološki aerobno:
kultura negativna, mikroskopski nalaz 4-6 leukocita, 2-3 eritrocita. Nastavila sam s Novuroximom kroz još 5 dana. Jučer sam uzela zadnju tabletu,
ne osijećam nikakve probleme, ali me uretra ponekad malo zaboli, kao da me malo štrecne, tu i tamo me lagano probode u zoni jajnika ili mjehura.
6. mi je dan ciklusa i menstruacija nije kasnila.

Molim vas, da li bi trebala učiniti još kakvu pretragu, nisam u mogućnosti doći do svoje doktorice opće prakse, pa vas molim da me savjetujete.
To mi je prva upala mjehura u mojih 38 god, znam zasigurno da sam je 'zaradila' nakon snošaja i popriličnog 'golicanja' na hladnom.
E. coli do sada nisam imala.

Unaprijed, veliko hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na to da su se smetnje smirile i urinokultura je bila sterilna daljnje pretrage nisu potrebne.