krvni test trudnoće

helennah

pozdrav! zanima me gdje mogu napraviti krvni test trudnoće i može li on 2-3 dana prije očekivane mjesečnice (odnosno 16-17 dana od spolnog odnosa) pokazati jesam li trudna? zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete učiniti u to vrijeme. Test određuje beta HCG (hormon rane trudnoće ) iz krvi. Endokrinološki laboratoriji bolnica, ili privatni biokemijski laboratoriji. Ima ih nekoliko u Zagrebu.

helennah

nažalost ne živim u zagrebu. test dogovorim putem mog ginekologa ili doktora opće prakse?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, rutinski se to ne radi. To možete samo sa svojim ginekologom.

abynthe

Pozdravhappy
Molila bih odgovor na ovo pitanje.
Napravila sam beta hcg iz krvi,i rezultat je <1,2,
jedinica U/L,
ref.interval:Netrudne zene<5
Receno mi je da to nije trudnoca,ali nije mi jasno zasto je rezultat napisan <1,2 ,zasto recimo nije napisan nula ako je negativan,sto <1,2 zapravo podrazumijeva?
Oprostite i hvala Vam puno na odgovoru
VPhappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test je negativan. Sve jedno jel nula ili tri negativan je.
Zašto nije nula , jer vrlo male količine betahcga luči i nadbubrežna žlijezda.
Otuda ta niska razina a ne nula.

abynthe

Postovani
Zahvaljujem Vam sto ste mi razjasnili ovo.
V.P happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.