'moderan' pregled

jedna_iva

Postovani, nedavno sam bila na prvom ginekoloskom pregledu u jednoj privatnoj poliklinici. Pregled nije bio ni najmanje neugodan, sve bezbolno obavljeno-bris za papu, te UZV vaginalno. Samo me zanima je li lijecnik mozda UZV sondu koristio i kao palpacijski instrument, buduci me nije pregledao bimanualno? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je uzeo papa test dakle pregledom je vidio stanje ulaza u rodnicu, cijelu rodnicu, vrat maternice, a uz pomoć uzva vidio je druge strukture, dakle tijelo maternice i jajnike, te stoga nije ni radio bimanualni pregled jer je uzv-om uvidio stanje maternice i jajnika.