Pikanje po mjehuru

deja-vz

Poštovani,
Trudna sam 29 tjedana i tjedan dana sam bila u bolnici zbog pritiska u donjem dijelu i rekli su da je blaga upala rodnice.. Davali su mi medazol vaginalete i sada ih još moram koristiti 4 dana.
Kada sam ležala u bolnici sve je bilo dobro..-nije bilo pritiska..
Sada već par dana osijećam da mi je stalno sila na wc-mada se ja ispraznuila meni je i dalje sila..To se dogada kada sam u pokretu te kada legnem nakon nekog vremena to malo popusti. Uz to se povremeno javlja osijećaj ko da me nešto upikne u mjehur (uvijek kada se krećem). Uz to počelo me i nešto malo boluckati oko pupka.
Jučer me ginekolog pregledao i rekao je da je sve uredu, pregledavali su mi i mokraču i sve je ok. Ja sam danas kod kuće povjerila mokraču i možda ima mrvicu više ketona (druga kockica na pakiranju) al sve ostalo je dobro.. Ginekologica mi je preporučila mirovanje i ležanje i kaže da mi je to zbog rasta maternice. Je li upravu??
Inače sad dok sam bila u bolnici su mi radili hrpu krvnih pretraga i urinokulturu i sve je ok..
Šta mi je??
Da odem još svom obiteljskom lječniku da provijeri mokraču ili da samo mirujem pa će proći??

Puno hvala na odgovoru!
Andreja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da ne morate biti zabrinuti. Bili ste hospitalizirani te je otklonjena svaka upala u ginekološkom i mokraćnom sustavu.
Provedite započetu terapiju, uzmite urološki čaj, koristite ga dnevno do 2 litre, zatim savjetujem magnezij.
Mislim da nije nužno da nigdje idete ako je opstetrički nalaz uredan.