PCO I TRUDNOCA

BUDVANKA

POSTOVANJE...IMAM 23 GODINE I IMAM POL.JAJNIKE TO MI JE GINEKOLOG USTANOVIO PRIJE 3 GODINE.IMAM DUZU VEZU I VEC POCINJEM DA RAZMISLJAM O BEBI .MEDJUTIM POKUSAVAMOVEC NEKO VRIJEME ALI NISTA.MOJA DOKTORKA MI JE REKLA DA MI TO NECE PREDTAVLJATI PROBLEM MEDJUTIM JA VEC POCINJEM DA BRINEM.KAKO IMAM NEREDOVNU MENS.TAKO I MI JE TEZE DA ZAM KAD IMAM I DA LI JE UPSTE IMAM,RADILA SAM HORMONE I NALAZ JE SLEDECI.8hujutro..LH..10.43IU/L FSH 10.03IU/L ,ESTRADIOL 111PMO1/L, PRL-3IS 271.1O mlU/L ANTI-TPO 6.6IM/ML ,CORISTOL 15.4ug/dl ,FREE T4 8,70 pmo/l TSH 3GEN 1.479mlu/l TESTOSTERON 1.83nmol/l 12h podne CORISTOL 14.7 ug/dl i PRL 3IS 257.04 mlU/L PA VAS MOLIM DA MI KAZETE KAKVI SU MI NALAZI I KAKVE SU SANSE DA OSTANEM U DRUGOM STANJU.I PRE SVEGA DA LI POSTOJI NESTO STO BI MI POMOGLO U BRZEM OSTVARENJU ..UNAPRED HVLA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da ćete ostvariti trudnoću ako gledamo samo nalaze spolnih hormona. Pitanje je i drugih okolnosti koje ne znamo; npr. spermiogram, prohodnost jajovoda, stanje štitnjače, cervikalni brisevi.
AKo je prošlo godinu dana uz redovite odnose i ne dolazi do trudnoće savjetujem daljnju obradu.
Također savjetujem UZV folikulometriju i tempirane odnose ako dođe do ovulacije.