molim za savjet

pavlov

Postovani dr.Imam 42 godina jedan porod do sadaKod ginekologa bila u oktobru, na redovnoj kontroli i sad u februaru jer sam imala bolove po dnu stomaka Nalazi i pregledi bili hvala bogu ok
Prosli utorak sam se probudila sa jakom boli u analnom otv aru , bas je bolilo isla sam dr kaze da je trobboza hemoroida dva puta su ga otvarali da bi tek juce rekao da se upala lagano smiruje i da ce sacekati jedan mjesec pa onda ce oeracijom to ukloniti E sad moj problem je poceo prije 2-4 dana primjetila sam da mi se uzasno povecao iscjedsk iz rodnice , nems niksksv miris samo je bjelozuckas
Ja sam za ovih 5 dana stavljala puno kreme i to najvise bepenatan cak sam potrosila skoro 2 tube , to sam radila po preporuci dr da se hemaroid smeksa Juce na pregledu smanjio je krenu tu na jednom dnevno i jednu druguJElliproct salbe isto jenom dnevno
Sad vas molim za odgovor da li sam moga sta iritirati sto sam nekoliko dana stavljala bepenaten salbe vise pa je sigurno jedna kolicina kreme dospjela i naprijed
Da li to sto izlazi iz vagine moze biti krema ili od kreme
Inace sad mi je 13 dan od ciklusa pa sad mi pocinje ovulacija pa me probada jajnik i to desni Za svaki slucaj sam dala urin na kontrolu da vidim ada nemam kakvu upalu a sad vas molim za savjet da li bi trbala zbog toga da se javim ginekologu i da li sam kremom mogla sta da pobrkam dole
Da napomenem zadnji ginekoloski pregled u februaru bio je ok

pavlov

Ja se izvinjavam ali samo da dodam da sam dobila nalaze urina i da jeurin ok
jedino sto me pocelo boljeti i deni kuk kao cjeli kanal i cjeli stomak po dnu , ne znam mogu li biti misuci i kicma jer sam ovih 7 dana po prilicno u grcu i bila u nezgodnom polozaju od bolova hvala vam jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, korišćenje navedene kreme nema nikakve veze sa iscjetkom u rodnici.
Po karakteru iscjetka, bijelo-žučkasti bez mirisa, rekao bih da se radi o bakterijskoj vaginozi.
Ako osim iscjetka nemate smetnje u vidu pečenja, možete probati stavljati u rodnicu preparate za obnovu flore rodnice(npr. Vivag, Lactogyn vaginalete, Vagisan) Ako se ne smiri savjetujem pregled ginekologa.

Mery2012

Poštovani doktore,zbog upale dokazane papa testom dobila sam Betadine vaginalate.Trebam ih trošiti svaki treći dan.Znači terapija će trajati 42dana.A što je sa spolnim odnosima u tim danima? radila sam briseve na ureaplasma,mycoplasma hominis i chlamydia trachomatis i sve je negativno Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u tim danima nemojte imati odnose.

Mery2012

Poštovani doktore! Najprije ću vam opisati svoju povijest bolesti.Prije 3 godine mi je otkriven visok prolaktin i mikroadenom na hipofizi 2mm.Od tada trošim Bromergon 15 mg na dan.Od tad trošim iNebilet pola tablete.Pronađen mi je i hemangiom na jetri 3x3.5cm. Od prije 2 mjeseca trošim i Euthyrox 25 zbog hipotireoze.Zaboravih reči da imam 40 god. Pošto svaki mjesec imam ovulaciu,moj ginekolog mi je dao Triquilar tablete.Dok sam ih pila drugi i treći tjedan osjetila sam neko čudno zatezanje u listovima nogu.Od nalaza sam radila samo jetrene i oni su dobri. Sad mi je 6 dan pauze i neznam dal da ih pijem i dalje ili ne. Sad ne osječam zatezanje u nogama.Bilo mi je to prvi mjesec da pijem pilule.Moj gin.je na godišnjem. Šta da radim? Molim Vaše cijenjeno mišljenje. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na hemangion na jetri, vaše godine, problema sa štitnjačom, prolaktinomom, te uz nuspojave lijeka, mislim da se kod Vas ne bih odlučio na hormonalnu kontracepciju. Za vas je zaštita unutarmaternični uložak(spirala).

Mery2012

Poštovani doktore,neznam dal ste mislili na hormonsku ili običnu spiralu ali problem je u tome što ja idem obavezno jednom godišnje na magnetnu rezonancu. Hvala na odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako hormonska. Ne smeta kod MR-a.Ne treba je vaditi kada idete na MR.

VILENJAK

Trenutno sam na odmoru pa nisam u mogucnosti posetiti ginekologa.Imam peckanje i svrab u predelu vagine.Uyela sam poligineks vaginalete ali i posle 5 dana nema poboljsanja.Sta dalje da radim dok ne budem u prilici otici kod ginekologa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, probajte Canesten kremom izvana a u rodnicu probajte sa preparatima za obnovu flore rodnice( Multigyn, Lactacid, Vivag itd lokalno u rodnicu)

tinanina

Štovani Dr.
Pijem yaz tablete oko godinu dana. Sinoć kada sam išla popiti tabletu sam primjetila da sam dan prije zaboravila. To je bila tableta u prvom tjednu. U uputama pise da se u tom slucaju popije propustena tableta sto prije pa i ako je slucaj da treba popiti dvije zajedno. To sam napravila, te pise da se treba posavijetovati sa lijecnikom ukoliko je bilo odnosa u proteklom tjednu, sto je kod mene slucaj. Danas navecer ce biti da je od odnosa proslo vec skoro 72 sata. Do svoje doktorice ne mogu doci, jer na moj telefonski poziv su mi odgovorili da nisam narucena te da doktorica nema vremena. Vec mi se jednom davno dogodilo nesto slicno i dr. mi je rekla da pijem vise komada odjednom pa ponovim to, tako nekako, ali bilo je davno, ne sjecam se tocno i tada sam pila i druge tablete i naravno da ne zelim riskirati i na svoju ruku piti bez da znam i koliko i kada i kako. Neznam sto da radim, pa vas molim za pomoc. Unaprijed Vam hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ja bih se također odlučio za Vašu prvu varijantu. Samo za ostatak mjeseca Vam savjetujem dodatnu zaštitu ( odnos uz prezervativ), nikako bez zaštite.

tatjana87

Dobar dan, molila bih Vas za savjet.
Naime u ponedijeljak imam zakazan termin kod ginekologice, nalazi se cekaju tjedan dana pa iako znam da mi ne mozete kokretno nista reci bila bih zahvalna na komentaru.
Krajem prosle godine dijagnosticiran mi je herpes, dobila sam tablete i kremu, te kasnije nisam imala ponavljanja istog(kao ni partner) medjutim, zadnjih 6 mjeseci, menstruacije su mi veoma slabog inteziteta, moglo bi se reci da krvarim 2 dana, a ostala 3 skoro pa nista. takodjer su mi prije menstruacije dolazile redovito, sa odstupanjima od 2-3 dana..a sada je bilo duzih odstupanja.(zadnjih 6 puta 29,41,29,29,50) ...
imaju li te promjene veze sa herpesom i mogu li biti znak neceg ozbiljnijeg? hvala

p.s. menstruacije su mi veoma bolne, no takve su od prve...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kašnjenje menstrualnog ciklusa nema veze sa infekcijom genitalnim herpesom. Savjetujm vaginalni ultrazvuk .

sweetloveee04

Poštovani imam 24 godine i želim ostati u drugom stanju. Na zadnjem pregledu ginekolog mi je rekao da imam polip na maternici veličine zrna bibera,ali da imam zdrave jajnike i zdravu maternicu,pa da pokušavam 4 mjeseca i ako ne bi ostala trudna da onda uklonim polip.Inače imam redovne mjesečnice,prvi dan oskudno krvarenje,drugi obilno,treći i četvrti umjereno,ostatak dana bas oskudno.Zanima me vaše mišljenje,da li da čekam ili da se rješavam polipa što prije..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako prvo radite na trudnoći. Polip veličine bibera na vratu maternice ne smeta za ostvarivanje trudnoće.

tinavrsi2

poštovani,

sredinom 2.mjeseca počele su mi se pojavljivati blage mučnine,bol u trbuhu, "kruljenje" u trbuhu, posjetila sam ljučnicu koja mi je rekla kako se vjerojatno radi o oštećenju sluznice i preporučila mi uzimanje prolife pastila...simptomi nisu nestali, a ja nisam sigurna kojeg specijalistu da posjetim i kome da se obratim jer su nalazi svih pretrage koje sam obavila uredni i nijedan doktor (ginekolog,dr.opće prakse) ne zna o čemu se radi, zaboravila sam napomenuti da pijem kontracepcijske tablete 6 mjeseci, pa ponekad pomislim da su one uzrok tome...

molim vas za mišljenje i eventualnu moguću dijagnozu mog problema.

srdačan pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da bi bilo dobro da probate na mjesec dana biti bez kontraceptiva, da se isključi i ova mogućnost.