ne znam sto da radim, pomooc :(

zbuunjenaaa

Postovanje dr. Dejane.
Obracam Vam se za savjet jer stvarno ne znam sto cu. Pijem vec 9 mjeseci kontraceptivne pilule Yaz i pocetkom proslog mjeseca sam zbog Eserihije pila Ciprocinal pa tome pripisujem to sto sam proslog mjeseca dobila dosta ranije nego sto je trebalo. Ali me strasno buni to sto sam i ovog mjeseca dobila 7 dana ranije a zanimljivo je to sto je bas na 28 dana od prosli put. Stvarno ne znam sto da radim, ne zelim da prestanem da ih pijem jer imam fobiju od trudnoce i to bi mi oduzelo svako uzivanje a i svi krvni nalazi su mi odlicni. Mozete li, molim Vas, da mi pomognete? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Zbog upale je došlo malo do poremećaja ritma krvarenja.
Zaštićena ste, te nastavite dalje sa uzimanjem Yaza.

zbuunjenaaa

Mnogo Vam hvala, utjesili ste me. Ja sam se vec bila uplasila da mi se nesto poremetilo, cak sam pocela da razmisljam o prelasku na neke druge pilule sa vecom dozom hormona, ali ste me utjesili. Hvala Vam jos jednom. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Stanka988

Postovani dr. Dejane,
Imam donekle slične muke... zbog ešerihije mi je bilo prepisano dve kutije Ciprocinal-a, a inače koristim već par meseci Yaz pilule. Tokom terapije sam se uzdržavala od odnosa, ali sam imala odnos pet dana nakon uzimanja poslednje tablete Ciprocinala, da li onda postoji rizik od trudnoće? Nisam baš sigurna ni da li Ciprocinal smanjuje dejstvo Yaz-a pošto se taj antibiotik konkretno ne pominje u uputstvu, ali ako smanjuje da li sam trebala i pet dana po prestanku uzimanja antibiotika da se dodatno zaštitim?
Da li možete, molim Vas, da me rešite muka. Hvala veliko!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.