neizdrživi bolovi

Vero0508

Poštovani!!
Poslala sam več jednom upit ali ga ne vidim nigdje na forumu pa ako se ponavljam isprika!
Zovem se Veronika i imam 31 godinu. Sad u 12. mjesecu bit će puna godina dana odkako su se pojavili nepodnošljivi bolovi u donjem dijelu trbuha. U početku sam mislila da je uroinfekt ali svi testovi urina nisu pokazivali nikakvu upalu. PAPA test prije tih bolova pokazivao je navodno nekakvu upalu ali nije bila potrebna niknkva terapija samo ponoviti ga za 3 mjeseca. No bolovi ne prestaju. Menstruacija mi je bivala sve oskudnija, bolovi za vrijeme ovulacije sve jači i izmjenjivali su se sa gljivicama. Bolovi, gljivice pa menstruacija i tako sve do prije mjesec dana. U ljeti sam završila u bolnici na ultrazvuku i rečeno mi je da je lijevi jajnik ispod maternice i da su uzrok toga vjerojatno priraslice koje su posljedica dva carska reza . Ožiljak je podosta zadebljan. Na drugom ultrazvuku jajnik je bio na svom mjestu pa mi je preporučeno da pijem kontracepciju da ne dolazi do ovulacija koje su bile neopisivo bolne pogotovo svaki drugi mjesec. Uz kontracepciju menstruacija koja je puno slabija od drugog carskog postaje oskudnija, gljivice se pojačavaju, bolovi ne nestaju. Spolni odnos nezamisliv. Obavim cervikalne briseve. Mikoplazma pozitivna, suprug i ja završimo na terapiji Doksiciklinima 2x1 tri tjedna. Menstruaciju nisam dobila, gljivice su nakon svi mogućih vaginaleta i tableta nestale za sad ( nemam ih kojih mjesec dana ) ali bolovi su još uvijek tu.
Molim vas za savijet!!!
Unaprijed hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebalo bi ponoviti cervikalne briseve, krvna slika, crp, ca 125 marker( moguća i vrlo vjerovatna je endometrioza), zatim u obzir dolazi i ct abdomena i male zdjelice kao i dijagnostička laparoskopija ukoliko može zbog dva carska reza.

Vero0508

Poštovani!
Ca 125 sam obavila i na svu sreću nije povišen. Cervikalne briseve idem ponoviti sad 18.11. Ostalo iskreno neznam dal ću uspijeti dogovoriti s ginekologom jer me već godinu dana uvjerava da su svi simptomi normalni i da je to sve prirodno. Dali je ikako moguće kad dobim nalaze briseva da dođem kod vas na pregled jer stvarno više neznam što učiniti?! Cervikalne briseve i ca 125 sam obavilia tek nakon ultrazvika u bolnici i pismeni zahtjev doktorice iz bolnice.
Unaprijed hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite kontrolni bris i ako je uredan i smetnje perzistiraju inzistirajte na pregledu u bolnici.
Svakako bi dobro konzultirati i kirurga i urologa zbog bolova u zdjelici.

Vero0508

Od srca vam hvala na savjetu!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.