Neuredan cilus.

Sarica8

Postovani.....

Moj ciklus traje od 28 do 33 dana....uvijek u tome roku dobijem mjesecnicu....Medjutim prosli mjesec mi je dosla 36. dan u ciklusu.......
U to vrijeme sam napravila test za trudnocu ( ne sa prvim jutarnjim urinom) prvi je pokazao jedva vidljivu testnu crticu, isla sam kupiti drugi pokazao je cisto negativno.....
Od toga je proslo 3 tjedna i meni su prije dva dana zapoceli simptomi pms-a, bolne bradavice,napete grudi,lagani bolovi u trbuhu......... Dali je moguce da cu dobiti mjesecnicu prije zato jer mi je prosli mjesec dosla kasnije? Ili da sumnjam na trudnocu,iako je onaj drugi test bio negativan, a nemam niti jedan drugi simptom trudnoce,osim navedenih.....?

Hvala vam , lijep pozdrav....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako se ne radi o trudnoći. Simptomi nadolazeće menstruacije su vam prisutni i vjerovatno ćete menstruaciju dobiti kroz tjedan dana. Mislim da ne morate biti zabrinuti. Ciklus zna oscilirati.

Yasemina.

Poštovani,
imam 28 godina i od kako sam prvi puta dobila menstruaciju imam neredovne cikluse do danasnjeg dana. Prva doktorica kod koje sam bila dala mi je primolut nor tablete i rekla mi je da moram da se bavim fizickom aktivnoscu i da se malo udebljam (a ja se bavim tom aktivnošću od 8-e god.) kako bi to doslo na svoje. Međutim to se stanje nije promjenilo. Prije 6 mjeseci odem kod druge doktorice koja ustanovi da imam policistične jajnike i da to treba da se liječi. Prepiše mi Siofor 500 da pijem 1/2 tablete dva puta dnevno i to prvi mjesec i nakon toga da počnem piti po čitavu tabletu ujutru inavečer. Međutim od tih tableta nakon dva mjeseca upotrebe jako mi je srce počelo da lupa i idem 2-3 puta u wc dnevno nakon svakog jela ali je to rijetka stolica koja je pomjesana sa sluzi. I tokom korištenja tih tableta ciklus se nije popravio, znaci ciklusa nemam vec puna 3 mjeseca, naravno prestala sam piti i te tablete...
Ima li ikakav savjet da ovo stanje dovedem u normalu?
Hvala puno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da li se netko sjetio da vam napravi hormonski status, te hormone štitnjače. To bi bilo prvo i osnovno kod Vas napraviti.
Nakon toga terapija ovisna o vrijednostima spolnih hormona.

Yasemina.

Poštovani,

na osnovu urađenih testova hormona mi je i prepisan Siofor 500 ali nikakvih rezultata uz sve moguce nuspojave i izostanak ciklusa 3 mjeseca.
Ne znam kojem doktoru više da se obratim.

Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, obratite se svom ginekologu, svakako. Vjerovatno će terapija biti uz oralne kontraceptive.

Yasemina.

Hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav!

intel123

Poštovani..
konstantno imam neredovite cikluse, od prve menstruacije, imam 17 godina, nikad na to nisam obracala paznju, ali sad me vec to pocelo i zabrinjavati i zivcirati.
svakodnevno se bavim fizičkom aktivnoscu tako da nije do toga, prosječna mi je i težina, 55 kg. Da ne obraćam pažnju na to?hoće li se kad dovesti u red ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam oće li se dovesti u red, ali svakako savjetujem s obzirom na neredovit menstrualni ciklus pregled i UZV kod vašeg ginekologa.