Ovulacija?

malamima

Poštovani,

18.9. prestala sam uzimati diane, 23.9. dobila sam menstruaciju koja je trajala do 29.9.
Ciklus mi je bio uredan dok sam uzimala pilule, trajao je 36 dana.
Prošli tjedan, tamo oko 10.10, 11.10. počela sam osjećati laganu nisko na desnoj strani trbuha, u predjelu jajnika (i inače me taj jajnik više boli dok imam menstruaciju).
Ta lagana bol traje do danas. Uplašila sam se da bi mogla biti upala crvuljka no doktorica opće prakse isključila je tu mogućnost jer nemam odgovarajuće simptome (temperaturu, proljev, povraćanje, bol pri hodu, tj općenito kretanju...). Pritiskom na taj dio osjećam bol, ne tako jaku, ali ipak je tu. Rekla je da je možda prehlada jajnika ili ovulacija.
Je li moguće da je uzrok ovulacija? Tj da je ta prva ovulacija nakon uzimanja diana bolna. Inače, pila sam ih 2 godine.
Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može vas boljeti 8 dana od ovulacije. Savjetujem pregled i UZV ginekologa.

pitalica883652

Poštovani,
U utorak (5. dan ciklusa) osjetila sam da su mi bradavice osjetljive na dodir. U četvrtak oko 2 kroz jutro osjetila sam bol na podrucju kod desnog jajnika. Ujutro (oko 9-10 sati) bol se povecala (kao nekakav grč) i trajalo je par sekundi. Imam cistu na lijevom jajniku i neredovite menstruacije, ali zadnjih par ciklusa "smeđa menstruacija" pojavila se 20-23 dana. I sada me zanima da li je u ovom slučaju riječ o ovulaciji? Trudnoća je također moguća.
Unaprijed zahavljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ovulacija ili prsnuće ciste.