Planiranje trudnoće

mateica009

Poštovani,

S obzirom da u skoro vrijeme planiram trudnoću, zanima me dali bi bilo pametno prije napraviti određene ginekološke pretrage osim klasičnog pregleda? a sve u svrhu planiranja zdrave i bez komplikacija trudnoće.
imam 31 godinu, nikad nikakve ginekološke probleme nisam imala.

Isto tako me zanima mogućnost da sam trudna
Menstruaciju sam imala 03.05. Ciklusi mi traju 28-29 dana, prošli mjesec je bio 29 dana.
Odnose sam imala 10., 12., 13., i 15.05.
Koristili smo patentex oval i prekinuti snošaj ali smo imali 2-3 odnosa zaredom sa istom vaginaletom i prošlo bi više od 2h od njenog umetanja.
Pa me zanima mogućnost trudnoće s obzirom na zaostale spermije od prijašnjeg odnosa i ejakuliranja.
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u trudnoću ne vjerujem pod ovim okolnostima koje ste napisali.
Od prekoncepcijske obrade savjetujem PAPA test, pregled, CB, te uzimanje folne kiseline prekoncepcijski 3 mjeseca.
Ostale pretrage ako se nađe neki kompromitirajući čimbenik.