Planiranje trudnoće

maša12

Poštovani,
zadnje sam tri godine imala česte upale mokraćnih kanala te dva puta upalu bubrega izazvanu bakterijom E-coli. Povremeno su, uz E-coli, u urinokulturi izolirane i druge bakterije (razne streptoke) koje su uspješno odlazile nakon terapije antibioticima. Prije pola godine mokraća je konačno bila sterilna.
Prošli mjesec radila sam ginekološke briseve te je ponovo izolirana E-coli i Ureaplazma (u manjim količinama). Partner i ja dobili pili smo Doksiciklin 12 dana ujutro i navečer. Kontrolne briseve ni urinokulturu nisam radila.
Moje pitanje je da li, obzirom na sve navedeno, konačno možemo planirati trudnoću ili su potrebne dodatne pretrage? Trebam li na nešto posebno obratiti pažnu?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako ćete u trudnoći prekontrolirati cervikalne briseve, urinokulturu i parametre ev. infekcije.