planiranje trudnoće

Linaa

Poštovani doktore,

zanima me je li, prilikom planiranja, trudnoće preporučljivije imati odnose svaki dan ili svaki drugi.
Negdje čitam da ejakulatu treba dan/dva nakon odnosa da se poboljša "kvaliteta" dok negdje piše da je to samo mit.

Hvala na odgovoru. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je spermiogram uredan, svaki drugi dan.

Linaa

Hvala Vam. Htjela bih još samo pitati nešto vezano uz plodne dane. Znam da ste o tome pisali, ali ne nalazim odgovor na ono što mene zanima.
Naime, imam cikluse od 26 dana. Plodna sluz pojavila se 8 DC i trajala do 11 DC. Dakle, zanima me je l' ovulacija bila u tom razdoblju ili ona dolazi nakon toga?

Hvala još jednom happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

U tom razdoblju je ovulacija.