TRUDNOĆA

anne12

Poštovani dr.Šakoronja,trudna sam 38+4 i danas sam bila na pregledu u bolnici...nalaz glasi ovako:NULIPAR. F-X3.PORTIO ODRŽANA,RP,ČVRSTA,CC ULOŽIV OD UU KOJE DRŽI.(nejasno mi je ovo zadnje),a beba je procijenjena na 3800g,a dr.misli po izgledu mog trbuha da je i veća,pa čak postoji mogučnost carskog,pa Vas molim da mi pojasnite moj nalaz!! Hvala i l.p.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalaz je uredan za trudnoću prvorotke u 39.tjednu.
Dakle skoro ste otvoreni za prst do ovoga i glavice djeteta.
Imate još skoro mjesec dana. Mislim da nema razloga da se radi carski rez. Svakako možete u vaginalni porod ako će svi uvjeti biti zadovoljeni.