Prištići na genitalnom području

Jele00

Lijep pozdrav...... Ovako, imam pitanje u vezi malih prištića na vanjskom dijeku genitalnog područja. Naime, osjećam da mi je koža na tom dijelu suha i pojavili su se mali bijelkasti prištići koji bole kada ih pokušavam istisnuti. Takodjer imam stalnog partnera 3 godine i nije imao takvih problema. Je li možda riječ samo o uraslim dlačicama, običnim prištićima ili nešto drugo? Puno Vam hvala. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno urasle dlačice. Važno je da se ne radi o kondilomima.

Jele00

Ovim putem bih Vas molola da mi pojasnite pojam kondiloma. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spolnim bradavicama koje su uzrokovane infekcijom HPV virusa 6,11. Svakako je važno vidjeti da se ne radi i o genitalnom herpesu.
U pregledniku ukucajte pojmove pa vidite slike pa usporedite s vašim promjenama.