Polip

hulala1

Postovani, pisala sam skoro zbog krvarenja, i bila sam na ultrazvuku danas, kao sto ste mi rekli, i nalaz je: Uterus uredne velicine i ehoanatomije, endometrij O 10,0 mm, sa susp. manjim endometrijalnim polipom O 7,0 mm. Oba ovarija multifolikularna, uredne velicine i polozaja. C Douglasi bez stranog sadrzaja . DG : Polypus end. in obs . TH: Yazz tbl ( 2-3 meseca ) ... Mozete li bolje malo da mi objasnite, da li je ovo strasno, s obzirom da imam 20 godina, rekao mi je dr da posle 3 meseca dodjem na kontrolu i da se ukloni hirurski . Da li moze da ostavi posledice ovaj polip sto se tice trudnoca ( jer sam vec imala jedan spontani u 5 mesecu trudnoce ) i ove yazz tablete da pijem celo vreme 3 meseca, u upustvu pisu neke bele, roze tabletice, valjda cu shvatiti kako se pije . I da li se moze konzumirati alkohol i da li moze doci do odljeva vecih , jer planiram na putovanje ? Hvala puno na odg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno ako se polip prikazuje i ako još malo naraste, treba će ga ukloniti.
Neće biti obilne menstruacije uz pilule. Alkohol se ne konzumira uz pilule.
Kad se ukloni polip neće biti prepreka za trudnoću.

hulala1

Postovani, konsultovala sam se sa doktorom i ne koristim kontracepcijske pilule, zbog raznih neuspojava, a u uputsvu pise da osobe kojima u uzoj porodici imao neko mozdani udar, slog, dijabetes, povisene masti, osobe pusaci, imaju veci rizik od tromboze, a kod mene je otac imao to sve. I sada mi se desava da mi je ciklus veoma obilan, nikada do sad nije bilo ovako, ne znam da li je ovo odljev, mada kada citam o odljevu , pise da se ne zaustavlja, da trebaju peskiri, a kod mene nije tako, vec mi mali odlivi , bez ugrusaka, pogotovo kada sam na wc solji, tada kapi idu ( ne znam da li je to normalno ) ali ulozak moze da zadrzi sve, samo treba cesce da ga menjam, nego inace . 3 mi je dan danas, pa ako i sutra bude ovako, da posetim doktora ? Ili da pricekam jos ( nemam nikakvih drugih smetnji, osim grceva sa vremena na vreme ) I predpostavljam da je ovo od polipa . Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da završi menstruacija pa onda pregled.