polip na endometriju

marijamala

polip na endometriju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, za kvalitetniji odgovor moram znati veličinu polipa, Vašu dob, smetnje koje Vam uzrokuje, zatim koliko dugo znate za polip?, planirate li trudnoću?, obrađujete ste zbog steriliteta?, koliko puta ste rađali?
Generalno govoreći radi se o izraslinama u sluznici maternice (endometriju) koji ako su veći prave smetnje od produženog menstrualnog krvarenja, neurednih krvarenja, posljedično tome i anemiju, zatim pritisak u donjem trbuhu, neki puta su uzrok steriliteta, neki puta se rutinski nađu prilikom ginekološkog ultrazvuka.
Volio bih da mi malo napišete o gore navedenim pitanjima.