posteljica

ja

Postovani,
u 12. sam tjednu trudnoce, te mi je na jucerasnjom pregledu receno da posteljica lezi jednim dijelom ispod bebe. Iako me uvjerava da nema mjesta panici, jer je sa rastom bebe moguce podizanje posteljice, interesira me da li i koje rizike u ovom stadiju trudnoce to nosi sa sobom? Prvi porod zavrsio je carskim rezom (radi zadka),te da i to moze biti razlog takvog polozaja posteljice.
U 10. tjednu pojavilo mi se lagano krvarenje od 1 dana, da li to ima veze sa polozajem posteljice? Prva trudnoca (prije sedam godina)prosla je uredno ali takoder u ranoj trudnoci sa laganim krvarenjem od 1 dana.
Unaprijed hvala.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
krvarenje u prvom trimestru trudnoće simptom je prijetećeg pobačaja.
Nalaz niskog sijela posteljice u prvom trimestru ne bih shvatio alarmantnim.
Pozdrav.