progesteron

luna

Lijepo bi Vas molila da li mi možete reći ili dati neku tabelu vrijednosti progesterona.Naime,imam problema kod zanošenja.Zatrudnim bez problema ali mi plod nakon određenog vremena odumre (obično između 4 - 8 tjedna trudnoće).sumnja se na nisku razinu progesterona u lutealnoj fazi.granica je od 5-85 a meni bude ovako:21 dan ciklusa 41, 25 dan ciklusa 20.da li mi možete reći koje bi trebale biti vrijednosti progesterona da bi se trudnoća odvijala bez ikakvih problema.hvala!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
na žalost, insufucijencija žutog tijela samo je ejdan od mogućih uzroka habitualnih pobačaja. Na žalost, nije i jedini, jer da je tako taj bi se manjak lako nadoknadio hormonskim pripravcima i Vaš bi problem već bio riješen. Stoga, preporučam strpljenje, dogovor s liječnikom koji vas vodi i rezultat, uvjeren sam, neće izostati.
Pozdrav