pozitivan coombsov test

Julijana

Suprug i ja smo ORh +, a coombsov test mi je pozitivan. U 18. sam tjednu trudnoće i 36. g. života. imam dvoje zdrave djece od 4,5 i 1,5 godinu (trudnoće i porodi protekli u najboljem redu). Ostali krvni nalazi (eritrociti, leukociti, hemoglobin, željezo ) su mi uredni. Suprug mi je star 35. godina. Što mi je dalje činiti? Molim savjet.

Julijana iz Vukovara

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
oko 97% Rh pozitivnih osoba na membranama svojih eritrocita imaju D-antigen, a ostalih 3% neki drugi antigen Rh sustava... Već iz početka odgovora shvaćate da je on vrlo kompleksan te Vas molim da ostalo prokomentirate s Vašim ginekologom ili transfuziologom.
Pozdrav.