prazna gestacijska vrecica i hematom

ivana111

Poštovani,

jucer sam bila na prvom pregledu kao trudnica. Međutim, nalazi nisu uredu, na ultrazvuku je vidljiv hematom velicine 25*5 mm, gestacijska vrecica je jako mala bez eo i žv. Zadnja menstruacija je bila 2.12.12. ali su mu ciklusi neredoviti i po 45 dana. Doktorica je propisala mirovanje, utrogestan i vadenje bete danas i u ponedjeljak pa kontrolu u utorak sa nalazima od bete. Da li postoji sansa da se plod jos pojavi odnosno da je ovulacija bila kasnije pa je jos rano za uociti plod na uzv i koliko je opasan ovaj hematom u cijeloj toj situaciji?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru,

Ivana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako je moguće da poraste gestacijska vrečica i da se pojavi plod i da sve bude u redu.
Hematom je svakako opasan jel možete krvariti i također taj hematom može povući za sobom i vrečicu i plod.
Terapija mi se čini u redu uz strogo i apsolutno mirovanje.
Uzv pregled za 1. Tjedan po potrebi u slučaju krvarenja i ranije.