prirodna progesteronska krema

tina_tincy

Poštovanje,

Od 16.god sam zbog pco na Diane 35, yasmin, jaz. Sada imam 25 i prije više od godinu dana sam prestala piti pilule. Od tada nisam imala redovite cikluse kada sam uvela prirodnu terapiju(Vitex),pod vodstvom fitoterapeuta, menstruacija se nešto popravila, ali ne sasvim. Pošto imam simptome estrogenske dominacije, saznala sam da su neki imali koristi od korištenja progesteronske kreme na prirodnoj bazi. Da li smatrate da bih trebala probati tu terapiju i kome se obratiti po tom pitanju, jer ne bih na svoju ruku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako imate pcos sigurno nemate estrogensku dominaciju.
Dakle to su stanja sa niskim estrogenima. Morate se javiti ginekologu i eventualno endokrinologu.
Ja se bavim konvencionalnom medicinom. Ne bavim se alternativom niti fitoterapijom. Na krivom ste mjestu.

tina_tincy

Mislila sam na dominantni estrogen u odnosu na progesteron u drugom dijelu ciklusa, a ne u odnosu na testosteron.
Da li znate kome bih se mogla obratiti s tim pitanjem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svom ginekologu ili endokrinologu.