Provera, posljedice

hibiskus2

Poštovani, htjela sam zbog puta odgoditi menstruaciju na tri dana i liječnica mi je dala Provera tablete, 2 puta po jednu od 5 (mg valjda) od 22. dana ciklusa. Nuspojave su bile jako naporne, ali ipak sam pila..i dobila menstruaciju točno u dan, na 28.dc. Inače su mi ciklusi jako uredni, od 26 do 28 dana. Od 9. dana ciklusa primjećujem izražene simptome PMS-a, jako bolne grudi, nadutost, nervozu, žudnju za određenom hranu. Nezaštićeni sam odnos imala 4.dc, za vrijeme menstruacije. Danas mi je 16. dc i ja se osjećam kao da ću dobiti svaki čas, pojavila se i migrenska glavobolja (danas 3.dan) koju inače dobijem na samom kraju ciklusa. Doisat ne znam je li moguće da sam s tako urednim ciklusima ipak zatrudnjela 4.dc i jesu li tako rano moguće tolike promjene? Pitam se je li uzimanje Provere koja je izazvala pravu buru u organizmu uzrokovalo ovaj poremećaj? Unaprijed hvala na odgovoru i srdačan pozdrav..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Provera nema veze s tim. Ne radi se o mogućoj trudnoći. Nećete dobiti menstruaciju još.