smeđi iscjedak

kiki86

Bila sam na ginekološkom u 4. mjesecu. I ultrazvuk i papa test su mi u redu. No, zadnjih par mjeseci kada mi nastupe plodni dani pojavi mi se smeđi iscjedak. Traje par dana. Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam Vam.

pieta

Poštovani!
Pročitala sam probleme drugih cura o smeđem iscjetku no nisam pronašla da bi ijedna usput pila i antibiotik. Naime,zadnju menstruaciju sam imala 12.12. i od 3.1. imam isjedak.sad je več ovo 6 dan i nema nikakvih predznaka za menstruaciju. Imala sam spolni odnos,bez zaštite ali s prekinutim snošajem 2.1, Uzimam Silapen zbog streptokoka u grlu. Mogu li očekivati menstruaciju uskoro? je li možda silapen poremetio ciklus ili je to zbog odnosa i što poduzeti?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svaka upala može odgoditi nastup menstruacije. Mislim da će ista nastupiti uskoro.

ninja22

Poštovani,

prije mjesec dana bila sam na inseminaciji, menstruacija je uredno prošla, bez većih bolova i bila je oskudnija nego inače, iako sam mislila da će biti suprotno. U dogovoru s dr. ovaj ciklus pauziram i u postupak krećem ponovno idući mjesec.

Ono što me jako zabrinjava su dva snošaja, jedan prošlu subotu subotu, a drugi u ponedjeljak, koji su bili jako bolni. U subotu me je, između ostalog, boljelo u području desnog jajnika, što sam pripisala mogućoj ovulaciji, ali je bilo toliko bolno da neko vrijeme nisam mogla stajati na nogama. Bez obzira na bol, suprug i ja nastavljamo "raditi na bebi", no kao što sam navela, i sam odnos je bio jako bolan, prvi, u subotu nešto manje, a u ponedjeljak zbog kojeg sam se i zabrinula, toliko bolan da sam nakon odnosa nepomično ostala ležati u grču, a bol se protezala negdje od područja jednjaka???, čak mi je išlo i na povraćanje, pa sve do područja maternice i opet nisam mogla ustati na noge. Ujutro je sve bilo u redu, bez bolova, no počela sam primjećivati smeđi iscjedak koji je evo prema kraju ovog tjedna sve obilniji.

Zvala sam Petrovu, gdje sam obavljala inseminaciju, i tamo su mi rekli da sam očito mao jače reagirala na ovulaciju ovaj ciklus, i da se zbog toga javila bol prilikom snošaja, a jučer sam bila i kod svoje ginekologice u vezi smeđeg iscjetka, koja mi je preporučila Rosalgin Irigator za ispiranje rodnice, i rekla je da moje tijelo traži Utrogestan, koji sam koristila nakon inseminacije 3x2 vaginalno i da sam zbog toga vjerojatno jače reagirala na ovulaciju, a samim time imam i taj smeđi iscjedak.

Malo sam istraživala na netu, gdje sam naišla i na pojam čokoladna cista, koja kad pukne rezultira smeđim iscjetkom, točno takvim kakav ja imam. Od svih tih informacija više ne znam što da mislim, pa Vas molim i za Vaše mišljenje.

Idući mjesec bi krenuli u novi postupak inseminacije, pa me zanima i da li ovo sve može smetati u samom postupku?

Unaprijed hvala,

lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana endometriotska ciste je isključena jer ste bili na UZV folikulometriji gdje bi se ista ustanovila, dakle ne može nastati preko noći.
Da li ste prije inseminacije koristili Klomifen?