smeđi iscjedak poslije menstruacije 13 dan

bigica1205

Dobila sam menstruaciju 2.09. normalno sam imala ali se nastavilo sa tamnosmeđim iscjedkom već 15 dana.Malo stane pa opet. Bila sam kod gin. on kaže da to nije u redu dao mi je ca125 da izvadim . Nalaz uredan vrijednosti 35. Inače pijem dulphaston tbl. nikad prije nije bilo iscjedka. Imam problema sa lijevim jajnikom s cistom 19,7 i 16,8mm koji me boli a sad i taj iscjedak koji me nervira već danima.Cista na uzv iste veličine već mjesecima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste mi napisali detalje o cistama na jajniku? Da li je vaš liječnik možda rekao da se radi o endometriotskim cistama?
Neuredno krvarenje vjerovatno je uzrokovana endometriotskim cistama.
Terapija koju uzimate je u redu.

bigica1205

Da, radi se o endometralnoj cisti.Hvala vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se vrlo vjerovatno o endometiozi. Uzimajte propisanu teapiju i idite češće na ginekološke preglede kao i ultrazvuk, te kontrolirajte Ca 125 dalje redovito.