spirala

pogresan broj

Molim Vas da mi kazete o spirali kao kontracepcijskom sredstvu.Planiram da je stavim, medjutim cujem kako ima slucajeva da su zene ostale trudne bez obzira na nju.Znam da nista nije 100% sigurno,ali eto interesuje me po Vasem misljenju da li je ona i koliko sigurna, i koje je po Vasem misljenju najsigurnije kontracepcijsko sredstvo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje dvije vrste unutarmaterničnih uložaka (spirala) klasična bakrena i hormonska sa lng-om Mirena.
Klasične spirale daju jača menstrualna krvarenja dok mirena daje oskudnija menstrualna krvarenja.
O istima pročitajte malo više na stranicama Bayer Sheringa(Tamo je puno više detalja)
Mogućnost trudnoće uz iud je veća kod bakrene klasične spirale nego kod Mirene.
Mogućnost ispadanja kod jedne i druge je oko pet posto. Najsigurnija zaštita je sterilizacija no za nju vrijede zakonske odredbe.