Spuštena posteljica

nb2013

Poštovani, supruga je trudna u 22 tjednu i na zadnjem UZV pregledu doktor je rekao da je posteljica spuštena prema dolje. Napisao je " posteljica sprijeda do UU, ne prelazi GA" Nismo mogli samo razumijeti što znače ove kratice i koliko je to ozbiljna situacija za bebu i suprugu, koja je inače već 2 puta rodila (ima 33 godine)
Dan nakon posljednjeg odnosa, supruga je primijetila vrlo malo sukrvice ujutro. Pretpostavljam da nije ništa alarmantno.

Zahvaljujemo na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se vidi takav nalaz posteljice. To znači da je do unutarnjeg ušća. Ona se u najvećem broju slučajeva podigne do 32. tjedna.
Nije nikakva panika.