Sterilizacija

maxxa

Imam 37 godina i troje djece, Htijela bi podvezati jajnike. Kakva je procedura? Kolika je cijena zahvata u bolnicama? Čitam na netu da se mora proslijediti molba( Petrova) te da postoji mogučnost da bolnica neodobri zahtjev?

Unaprjed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, imate zakonske uvjete za navedeni postupak. Troje djece i više od 35 godina.
Od svog primarnog ginekologa zatražite uputnicu za pregled na jednoj od zagrebačkih ginekologija. Nakon toga učini se laboratorijska obrada za operativni zahvat.
Zahvat se radi nakon završene menstruacije laparoskopskim pristupom, kojom se jednom od kirurških metoda presjeku ili podvežu jajovodi. Zahvat traje 20- tak minuta i izvodi se u općoj anesteziji. Postoperativno se ostaje u bolnici dan-dva. Da se mora podnjeti pisani zahtjev bolnici nije mi poznato.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zahvat pokriva HZZo. Dakle ako ste osiguranik, ne košta ništa.

maxxa

Poštovani, Veliko hvala na iscrpnom odgovoru, pozdrav

Mery2012

Poštovani dali to znači da sa 39 godina i dvoje djece ne mogu podvezati jajnike? Ili mogu? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Mery, kod Vas nije moguće učiniti sterilizaciju.

5rovic

Imam 39 godina, 1 djete rođeno carskim rezom, da li to znači da nije moguće napraviti podvezivanje jajnika?

Koja je cijena zahvata?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće u RH. Za sterilizaciju moraju biti zadovoljeni sljedeći kriteriji, zapravo oba kriterija. 35godina i više i troje djece. Samo u tom slučaju se izvodi.