trudnoća???

mv

Poštovani!
Imam sina starog 9 mj, dojim ga. Zanima me kakve su mi mogućnosti da zatrudnim s obzirom na to da se mjesečnica nije još pojavila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dojenje je jedna vrsta kontracepcije ali rizik za trudnoću postoji. Iz kliničke prakse Vam to govorim, premda je postotak trudnoća tijekom laktacije malen.
Savjetujem da se dodatno zaštitite.

mv

Nismo se razumjeli, naime ja bi htjela ostati trudna pa me zanimalo kakve su mi šanse budući da još uvijek nemam mjesečnicu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tijekom dojenja i uz neimanje menstruacije šanse za trudnoćom su male, jer je dojenje jedna vrsta prirodne kontracepcije.

kratka22

Poštovani!
Pijem Yasmin već nekoliko godina. Ovaj mjesec sam zaboravila popiti 7. pilulu i tu noć imala nezaštićeni spolni odnos, u kojem je partner više puta ejakulirao u mene. Zanima me da li postoji opasnost od trudnoće?
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako da šansa za trudnoćom postoji kod Vas. Do kraja mjeseca koristite dodatno zaštitu(prezervativ ) uz kontraceptivne pilule.

Poštovani,
Posljednju menstruaciju imala sam 11.8, i ciklusi su redoviti 28-32 dana.
Imala sam nezaštićene spolne odnose 20.8; 23.8; 25.8; 27.8 i 28.8.
Partner ni jednom nije svršio u mene.
Sljedeću menstuaciju bi trebala dobiti 8.9, a već par dana osjećam bolove u donjem dijelu trbuha, grudi su mi povećane i bolne na dodir, te je prisutan iscjedak. Inače su mi isti takvi simptomi PMS-a ali brinem da ovoga puta nije nešto drugo posrijedi... Trudnoća, npr?
Kada bi mogla napraviti test na trudnoću, da on bude vjerodostojan?

Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem prema iznesenom u trudnoću kod vas.Test na trudnoću napravite u vrijeme očekivane menstruacije. Dakle oko 11.9.2011.

q_scared

molim Vas pomozite mi. sad imam 19 godina i prije mjesec dana otprilike imala sam prvi odnos s deckom. dugo smo cekali jer sam se bojala upravo ovog osjecaja. jucer sam trebala dobiti mjesecnicu ali ona je izostala. znala je i prije kasnit, al ja sada uopce nemam osjecaj da cu je dobit kao sto je bol u trbuhu npr. skroz se neobicno osjecam. koristili smo kondom, ali nikakvu drugu kontracepciju. sad spavali smo zajedno odmah nakon sto mi je zavrsila mjesecnica (tada bi trebali biti nepolodni dani?). strah me uzasno ne znam kome da se obratim molim vas odgovorite mi na ovo.
p.s. bolesna sam uza sve to. imam gnojnu anginu i do jucer visoku temperaturu. pijem silapen. prije njega sam bila jedan drugi antibiotik. imam problema inace s grlom. jel moguce da mi zbog antibiotika kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, menstruacija Vam ne kasni zbog uzimanja antibiotika. Ako ste odnose imali tijekom neplodnih dana uz zaštitu (prezervativ) ne vjerujem da ste trudni.
Savjetujem da pričekate još koji dan da Vam dođe menstruacija. Ako Vam ista ne dođe javite se na ginekološki pregled posebice ultrazvuk.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako napravite test na trudnoću iz prvog jutarnjeg urina. Savjetujem korištenje kontraceptivnih pilula za zaštitu od trudnoće i regulaciju ciklusa.

q_scared

Puno Vam hvala! Prepala sam se jako ali valjda ce sve bit okej. Moguce da mi i zbog stresa kasni. Imam proziran iscjedak jel me to treba brinut?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, proziran iscjedak je sasvim normalan.

vrckava_20

POŠTOVANI,
IMALA SAM ZADNJU MENSTRUACIJU 10.8.2011. I IMALA SAM SPOLNI ODNOS SA DECKOM 15,I 17.9.2011 -PREKINUTI SNOSAJ,A KASNIJE SA ZASTITOM..... I SAD TREBAM DOBITI 7.9 , TO JE SUTRA, BOJIM SE DA CE MI KASNITI NISAM SIGURNA U PREKINUTI SNOSAJ IAKO JE DECKO REKAO DA JE SIGURAN.... GRUDI ME BOLE, BOLE ME NAIZMJENICNO JAJNICI I IMAM ISCJEDAK OBILAN.... POSTOJI LI MOGUCNOST OD TRUDNOCE??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odnose koje ste imali su u vrijeme neplodnih dana, nije došlo do ejakulacije, te imate znakove nadolazeće menstruacije, mišljenja sam da niste trudna nikako.

tmart

Hvala Poštovani!

Djevojka i ja smo imali spolni odnos 7.9 i 9.9 zadnji ciklus joj je počeo 31.8., inače joj ciklusi nisu baš redoviti, najčešće je to 31 dan, ali pretprošli put je bilo 26 (što je kod nje inače vrlo vrlo rijetko), a zadnji put čak 36, pa me zanima je li u ovo doba kada smo mi imali odnošaj mogla zatrudniti budući da je 7.9. dio snošaja bio bez kondoma (naravno bez ejakuliranja, prekinut je snošaj puuno prije) pa mozda od predejakulata ako ga je bilo slucajno malo, a 9.9 samo na vrlo kratko vrijeme (mozda 1min) bez kondoma..Mislim da razumijete moju brigu stoga Vas molim za sto brzi odgovor . happy

Hvala vam lijepa Vam lijepa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, drugi odnos koji ste imali spada u plodne dane. Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije ne bi se trebali brinuti. Savjetujem Vama i vašoj djevojci korišćenje boljih i efikasnijih metoda zaštite.