Uranjena i dugotrajna menstruacija

idana_85

Postovani,
Po savjetu ginekologa prestala sam koristiti Triquilar koji sam koristila vise od godinu dana. Suprug i ja smo imali donos na prvi plodni dan pa sam posavjetu ginekologinje popila pilulu za dan poslije. Par dana nakon toga dobila sam menstruaciju, koja je uranila 10 dana. Traje vec osam dana i jako je cudna. prethodio joj je smedji iscjedan. Onda je prva tri-cetri dana bila oskudna. Zatim dva dana na ulosku je bilo jako malo i smedjkasto medjutim na toalet papiru je bilo obimno i crveno. sada je obimnija,kao sto je inace bila treci dan. Inace nemam obilne menstruacije,traju 3--5 dana. ovo mi je bas cudno i neobicno. napominjem da sam prvidan mesntruacije ipak nastavila sa triquilarom jer sam otkrila da on nije bio uzrok mojih glavobolja. Ginekoloski pregled sam imala zakazan za 23. maj,medjutim kako krvarim,nisam otisla.Da li se trebam brinuti i sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste mi naveli koje ste preparate koristili za postkoitalnu zaštitu.
Misim da su smetnje koje ste naveli uzrokovane uzimanjem preparata za postkoitalnu zaštitu.
Savjetujem da dalje nastavite uzimati Triquilar prema propisanoj shemi, i mislim da se ne trebate za sada javiti na ginekološki pregled.

baja9922

poštovani doktore ja i cura imali smo odnos prije 2 mjeseca i nakon toga imala je 2 normalne menstruacije i poslije tog odnosa smo radili 6,7 testova na trudnocu u pravilno vrijeme jer je menstruacija malo kasnila i sumnjali smo na trudnocu, ali svi su testovi negativni..
e sad druga menstruacija je pocela 7.8 a zavrsila 12.8 i danas ju stomak zabolio isto kao kad treba dobiti menstruaciju i ima par crveno smedih tockica.. nema nikakve simptome trudnoce i nije imala simptome menstruacije jer je tek prethodna zavrsila.. da li je to uranjena menstruacija i sta bi mogao biti uzrok tome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrok je vjerovatno periovulacijsko krvarenje. Ne brinite. Zna se neki puta pojaviti.
Dakle o nikakvoj trudnoći se ne radi kao ni o preuranjenoj menstruaciji.

ivan9292

poštovani doktore, ja sam ovaj sta je iznad prethodno pitanje napisao, sad se obracam sa drugog racuna jer sa onog neznam lozinku..
doktore ja i cura smo se malo zabavljali u krevetu ali pomocu ruku i da li je normalno da sutra dan curu stomak steže, ne boli nego steže i da li je moguce da nakon tih 7 negativnih testova za trudnocu postoji trudnocu, ja znam da ne postoji ali sam dozivio toliku traumu kad sam se prije dva mjeseca strasno bojao i sad svaki dan mislim na to i iako znam da je sve u redu ja stalno mislim na to, i za svaku ovakvu stvar ja se odmah brinem i zelim da mi vi potvrdite da je sve u redu nakon tih 7 negativnih testova i 2 menstruacije. I drago mi je da vam se mogu obratiti svaki put kada me nesto zanima i puno ste mi pomogli do sada, hvala i molim odgovor!

ivan9292

i tijekom toga stomak ju je par puta zabolio

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

ivan9292

postovani doktore..
da li je moguce imati menstruaciju u trudnoci??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije. Ono što žene neki put prevari je krvarenje u ranoj trudnoći koje neki put može nalikovat menstruaciji, premda je to rijetko.
Obično je takvo krvarenje u trudnoći, neuredno, nepravilno, aritmično, krv ne nalikuje menstrualnoj itd.

ivan9292

doktore mojoj curi je zavrsila menstruacija prije (neznam tocno) 6,7,8 dana i danas dok je bila na wc kako se obrisala ostao je crveni trag, sto je uzrok tomu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Vjerovatno kraj menstruacije.

ivan9292

doktore imam jos samo jedno pitanje i molim vas da mi odgovorite..
ja i cura smo imali odnos 14. dana u mjesecu i ona je dobila menstruaciju 2. dan iduci mjesec kako je i trebala dobiti , znaci od tog odnosa nista nije moglo biti, neznam kako da drukcije postavim pitanje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Pozdrav.

ivan9292

a to se ne odnosi na ono

Postovani, sa deckom nisam imala odnose nikad, medjutim prilikom mazenja ejakulirao je na straznjicu i sperma se slila niz vaginu.. 02.10. pojavila mi se menstruacija, dakle stigla je na vrijeme.. Medjutim, menstruacija koja je trebala stici 30.10. pojavila se danas, 3 dana prije.. Zanima me uzrok toga, da li je neka bolest ili mozda trudnoca..? Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Seli ne radi se o trudnoći. Stres, pcos, cista, naglo debljanje, mršavljenje, upala su neki od uzroka kašnjenja menstruacije.
Koji je kod vas doista ne znam, nisam vidovit.

Emm, ne radi se o kasnjenju.. Nego mi je dosla 3 dana prije nego sto je trebala.. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je došla prije ne bi trebao biti nikakav problem.