vaginalne tablete...

sabinaka

Postovani, imam pitanje za vas ....
Ginekologica mi je na posljednjem pregledu za dijagnozu napisala : Adnexitis ch.lat sin Colpitis, VS je III
terapija: Canesten 3 vag i Lactogyn caps.
Posljednju vaginaletu sam stavila u nedjelju navece. Danas sam na gacicama primjetila roskaste mrlje..
Da li je sve uredu, imam li razloga za brigu? Pijem Diane 35 i menstruaciju treba da dobijem 16og aprila.
Papa test uredan.

Unaprijed hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

To što imate roskasti iscjedak ne treba Vas brinuti. Mene više zabrinjavava vaša dijagnoza koja u prevodu na hrvatski znači kroničnu upalu lijevog jajnika i jajovoda.
To je opasnije nego roskasti iscjedak koji je nastupio vjerovatno kao posljedica uzimanja Diana.

sabinaka

da doktorica mi je rekla da mi je lijevi jajnik malo "privucen" i kad imam menstruacije da me vjerovatno boli na lijevu stranu, sto jeste tacno.
A po vasem misljenju sta bih trebala da dalje radim, jer ovo mi je nova doktorica?
hvala....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako se radi o toj dijagnozi, svakako napraviti krvnu sliku, CRP, te napraviti cervikalne briseve da se ustvrdi o kojim bakterijama se radi koje uzrokuju upalu jajnika i jajovoda.

eni100%

POSTOVANI......
U BARKU SAM GODINU DANA.OD PRVOG DANA ZELIM TRUDNOCUU..NIKAKO DA ZATRUDNIM. JEDNOM MI JE KASNILO MJESEC DANA I ONDA SAM NA KRAJU DOBILA.RADILA SAM PAPA TEST I SVE JE UREDU.DANAS MI OPET KASNI 10 DANA.RADILA TEST ZA TRUDNOCU NEGATIVV..MOZETEL MI POJASNIT U CEMU JE RJEC

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako imate godinu dana nezaštičene odnose i ako ne dođe do trudnoće potrebno je krenuti sa obradom bračnog para. Preporučam za početk učiniti spolne hormone, hormone štitnjače, laboratorijsku obradu, mikrobiološku obradu vrata maternice, prohodnost jajovoda, spermiogram. Svakako se morate javiti ginekologu koji će krenuti sa obradom Vas i supruga.

Lavy

Poštovani,
imam poprilično banalno pitanje, ali evo za svaki slučaj. Trebam iskoristiti Plimycol vag, ali jedna od njih je prepolovljena, tj. stoji u blisteru puknuta na dva jednaka dijela. Jeli u redu ta oba komada staviti jedan za drugim istu večer ili imam problem?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nije neki problem.Stavite jednu večer obje polovice, jednu za drugom.

Lavy

Poštovani, ispričavam se ako Vas gnjavim. Već sam spomenila kako su mi prepisane Plimycol vaginalete zbog Klavocina kojeg sam morala piti 10 dana. S prvim Klavocinom sam načela prvu kutiju Plimycola, ali mi je nakon treće vaginalete ostao lagani i povremeni svrbež. Tada mi je ginekolog prepisao još jednu kutiju Plimycola, ali pošto sam trebela dan nakon dobiti mjesečnicu, rekao mi je da stavim jednu vag večer prije mjesečnice, a ostale dvije nakon. Trebala sam večeras staviti ovu prvu od zadnje dvije, ali sam odustala jer od zadnje stavljene nemam svrbež. Zanima me jeli nužno staviti ove preostale dvije vaginalete iako nemam nikakvih smetnji?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, potrošite terapiju do kraja po preporuci vašeg liječnika, bez obzira imate li smetnje ili ne.

ana-maria100

poštovani, zanima me mogu li se vaginalete propisati i djevicama ili samo curama koje su imale spolne odnose?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, većina vaginaleta je dosta veliko pa je istu teško staviti u rodnicu bez da se ošteti himenalni prsten.
Kod djevojaka koje nisu spolno aktivne ukoliko je nužna terapija ide sa na tablete koje se uzimaju na usta ili na vaginalne kreme sa aplikatorima koji su vrlo tanki tako da se mogu aplicirati u rodnicu bez problema.