Velicina bebe

irena1512

Postovani,molila bih Vas misljenje o velicini bebe s obzirom na UZV mjere i tjedan trudnoce,tj. radi li se o vecoj ili normalnoj bebi? Tjedan trudnoce:31+1 BPD: 81 mm FL: 60,5 MM AC: 267 mm TT: 1666 grama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam Vam odgovoriti ovako na pamet. Trebam unjeti mjere djeteta u ultrazvučni aparat , jer to ima većina aparata i softverski se određuje.
Veličina ploda za pojedeni tjedan trudnoće mora biti u okvirima od 10. do 90. centile za tu gestacijsku dob. Pogledat ću Vam vrijednosti i odgovoriti na vaše pitanje u ponedjeljak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Vaša beba je prosječnih vrijednosti za tu gestacijsku dob.