Yasmin tablete

ivana992

Poštovani doktore,

ginekologica mi je dala recept za Yasmin kontracepcijske tablete. Rekla je da mi ih je propisala jer ih i moja sestra pije. No, ipak sam malo zabrinuta zbog onog što su cure znale umrijet kao posljedica uzimanja yasmina. Zar mi nije ginekologica trebala prvo napraviti nalaz krvi pa onda propisati kontracepcijske tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prije svakog uzimanja pilula, uzima se obiteljska i osobna anamneza, razgovara se s pacijentom, traže se eventualne kontraindikacije za uzimanje pilula, mjeri se krvni tlak, tjelesna težina, napravi se pregled, uzv, krvna slika itd.
Osobno postupam tako i ne bi komentirao postupke kolega.

ivana992

Da li biste mi Vi preporučili da ih pijem? Imam 21 godinu, nedavno sam stupila u spolne odnose, imam 50 kg, visoka sam 157 cm, ginekologica je na pregledu rekla da nema potrebe za ultrazvukom jer da ne osjeća nista abnormalno na dodir, zadnji put kada sam vadila krv je nalaz bio uredan te mi je također i krvni tlak uredan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Još je tu pitanja koja nisu odgovorena. No po ovome navedenom svakako možete uzimati uz ostatak obrade koje nemate.