Kontracepcija

kontracepcijske pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

nivea1202

poštovani,

Pijem treću kutiju logesta.
Do sada nikad nisam zaboravila popiti tabletu i uvijek sam pila u točno vrijeme.

Inače pijem u 21 sat, no sinoć - 23.05. zaboravila sam popiti tabletu. Popila sam ju odmah danas ujutro u 09:00, čim sam se sjetila.

Budući da je prvi tjedan pijenja nakon pauze (u srijedu sam popila prvu), moram li koristiti dodatnu zaštitu i koliko dugo?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Idućih tjedan dana dodatna zaštita. Za svaki slučaj.

xxx23

Poštovani,

koristim diane već dva mjeseca. pijem ih svaku večer u 21 sat.. 18. i 19. 5. popila sam negdje između 22 i 23 sata.. sljedeći dan 20.05. imala sam odnos tokom noći, i dečko je svršio u mene. tu noć pilulu sam popila u 4 sata ( dakle nakon nekih 7 sati zakašnjenja ), da li postoji mogućnost trudnoće. napominjem da je 23. 05. bila popijena zadnja tableta.
hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

nina68

Pozdrav.. pijem diane 35 vec 2 godine.. dogodilo mi se da sam zaboravila podici nove tablete.. 7.5 popila sam 21 tabletu.. 14.. sam pocela sa novim uzimanjem ..uzimala sam ih do 21 jer ih vise nemam.. inace ih pijem u 20 h. Znaci nisam ih uzimala 3 dana. Kako da nasavim uzimati ?

rea5678

Pozdrav,
pijem Logest, i zbog pokoje akne na licu počela bih koristiti Dalacin T losion.
Zanima me ima li kakvih kontraindikacija i treba li se koristiti dodatna zaštita jer se ipak radi o antibiotiku?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nina 68, sa prvim danom iduće menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rea ne treba dodatna zaštita.

TheMissTea

Postovani,
Pijem uredno pilule Novynette vec pola god skoro tacno u minut.
1. Danas mi je 12.dan pilula, a dobila sam pilule Amoksicilin pa me interesuje da li je potrebna zastita tokom uzimanja pilula ili i nakon toga jos 7 dana?
2. Pila sam i 3 dana po 1 kapsulu Doksicilina u 1.nedelji pilula isto zbog upale desni koju je prouzrokovao rast 8icem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo tijekom uzimanja dodatna zaštita.

TheMissTea

Da li lekovi kao sto su Panadol, Nalgesin i ostali lekovi protiv bolova smetaju pilulama za kontracepciju? Ako se npr popiju par dana po 1 tabletu u toku ciklusa.

anna122

Poštovani,

Pijem Yaz vec 2 godine i par mjeseci.
Da li se trebam zabrinut ako me ova menstruacija nije bolila? Znaci nikakvo rezanje nisam osjetila ili grčeve u području jajnika i sl. Inace me skroz malo boli ali ovaj put nista. Jedino sam imala malu glavobolju i bol u grudima par dana prije nego sam dobila menstr. Po trajanju i količini je ista kao i prije.
Da li je to normalno? Tablete pijem korektno,ni jednu nisam propustila i nije bilo nikakvih komplikacija.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miss Tea ne umanjuju učinak pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

anna ne trebate birnuti. Normalno je.

TheMissTea

Hvala na odgovorima i izvinite na smaranju sto sam par puta jedno isto pitala.
imam za Vas jedno pitanje, npr i u slucaju ejakulacije verovatno nista nr bi bilo dok se uzimaju pilule. A interesuje me ako se ne koristi kondom, niti pilule, a partner svrsi samo malo slucajno po vagini da li bi bilo nesto? S obzitom da nije svrsio unutra?

TheMissTea

Mnogo umisljam od svega i svacega.
I npr kad idem u wc pomislim da bi moglo nesto da kane sto ne treba i da cu tako ostati trudna. Na to se vise odnosi prethodni post. Nije se desilo da ejakulira na...nego sam vise mislila ovo sto sam vam sad rekla. A pijem tablete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako uzimate pilule i uz ejakulaciju u rodnici neće doći do trudnoće.

TheMissTea

Hvala.
Interesuje me samo posto sam procitala da je smanjeno dejstvo pilula ako se u toku od 2 h od uzimanja pilula javi dijareja. Pa sam htela da vas pitam jel to samo u slucaju toga ili bilo kakvog oblika stolice? Tamo je navedeno samo dijareja.
Izvinjavam se na pitanju.

TheMissTea

I interesuje me samo ako mi mozete odgovoriti posle koliko minuta/sati mogu da prezive spremiji uopste?